Türkan Hanım’ın Konağı 118. Bölüm

Türkan Hanım’ın Konağı 118. Bölüm

Türkan Hanım’ın Konağı 118. Bölüm Özet:

Evlenme teklifine “evet” diyen Nurhayat, boş kutuyu görünce çıldırır. Selami yüzüğü kaybetmiştir. Nurhayat, bu teklifi kabul etmez ve organizasyon alanını terk eder. Ayşe, oğlu Efe’nin bulunma umudunu yitirmiştir. İçine kapanır ve yemeden içmeden kesilir.

Ama o sırada Ayşe’ye Datça’tan telefon gelir. Mehmet’e sosyal medyadan ulaşan birileri olmuştur. Mehmet’in hesap bilgilerini Ayşe ile paylaşır.

Nurhayat, teklifin hayal kırıklığı içinde Orhan’ın git gide korkularının esiri olduğunu fark eder ve Orhan’a Butimar’ın hikayesini anlatır. Orhan hem Butimar’a benzemekten korkar hem de Butimar olmak ister. Rabia, Mehmet hakkında öğrendikleri bilgiyi Ömer ile paylaşır. Ömer erkenden eve gelir. Türkan Hanım, Ömer’i yalnızken yakalar ve Gökçe ile Orhan arasında ki adı konmamış sevdaya ad koyalım der.

Ömer çok mutlu olur. Orhan ve Gökçe’yi karşılarına alıp açık açık soracaklardır. Türkan Hanım ve Ömer, haftaya Gökçe ve Orhan’a söz yüzüğü takmayı planlar. Ömer, kendini kahreden Ayşe’ye Mehmet’i bulacağına dair söz verir. Ömer ve Buse, Mehmet’in yerini tespit etmek için emniyetten yardım ister.

Akşam yemeğinden sonra ise Türkan Hanım ve Ömer, Gökçe ile Orhan’ı karşılarına alıp o herkesin beklediği soruyu sorar. Gökçe çok utanır ama gönlünde Orhan’ın var olup olmadığı sorusuna “var” der. Aynı soruyu Orhan’a da sorarlar. Orhan susar. Bir kez daha sorarlar. Orhan yine susar. Gökçe yıkılır. Araştırmacı- Yazar Nuray Karpuzcu Türkan Hanım’ın misafiridir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu